počet produktů: 0
cena: 0 Kč
Kontakní údaje
ePLETIVO.cz

Vítězslav Kanclíř
Hrabovská 5/39
Ostrava - Nová Bělá
724 00
IČ.: 43621848
DIČ: CZ7306125574
Tel.: 722 550 000
Tel.: 732 650 203

Email: ploty@ploty-ostrava.cz

Rady a návody

Montáž drátěného plotu

  1. Nejprve stanovte průběh plotu a dbejte přitom na hranice vašeho pozemku. Vzdálenost sloupků má být asi 2,5 - 3,0 m. Opěry potřebujete na sloupku na začátku a na konci, na každém rohu a u zvlášť dlouhých plotů na rovné straně každých 25m. Dále pak u sloupků branek nebo dvoukřídlých brán.

    Montáž drátěného plotu

  2. Vyhlubte první základovou díru (cca čtverec 30x30 cm + dále stačí díra vrtákem 150mm - hloubka nejlépe 80 cm) a dbejte, aby spodní držák po napnutí drátu ve sloupku plotu byl co nejníže nad zemí.

    Montáž drátěného plotu

  3. Rýčem vyryjete hlínu na hloubku asi 20-30 cm a dále jednoduše vrtáte. Ušetříte čas, sílu a hodně betonu. Vrták na díry dodáváme o průměru 150 mm - viz. menu Dráty a příslušenství

    Montáž drátěného plotu

  4. Připravenou díru vyplňte betonem a zabudujte první sloupek plotu.

    Montáž drátěného plotu

  5. Každý počáteční sloupek musí být opřen o podpěru. Úhel, pod nímž se podpěra upevní, má souhlasit se směrem, jak drátěný plot probíhá. Proto namontujte opěru volně a na straně, na níž dosahuje na zem, vykopejte druhý základ, zalijte betonem, opěru zapusťte a pevně našroubujte na sloupek plotu. Postup opakujte u konečného sloupku a pomocí vyrovnávací šňůry tažené horním držákem napnutí stanovte přesnou hloubku a výšku mezisloupku. Zabetonujte sloupky, jak je popsáno.

    Obrázek zde je symbolický, vzpěry se ke sloupkům obvykle připevňují pomocí šroubu a ne pomocí objímky.

    Montáž drátěného plotu

  6. Napínací drát upevněte napevno omotáním kolem sloupku na začátku nebo konci vypínaného úseku plotu. Na druhém konci, obvykle max. po 25-ti metrech připevníte napínák.

    Napínak drátu upevněte nahoře, u paty a uprostřed prvního nebo posledního sloupku plotu pomocí kusu napínacího drátu. Napínáky se používají vždy po délce asi 25m, případně na každý úsek od začátku k rohu, případně brance nebo bráně. Stačí asi 50 cm dlouhý napínací drát, který omotáte kolem sloupku a pevně zauzlujete. Druhým koncem drátu provlékněte napínák a opět zauzlujete. Napínák může být asi 10-20cm od sloupku.

    Obrázek zde je symbolický, objímky nedodáváme, nejsou potřeba.

    Montáž drátěného plotu

  7. Napínací drát na jednom konci upevněte napevno omotáním kolem sloupku a na druhém konci pak odřízněte ( podle délky plotu + cca 10 cm), nasaďte do trnu napínače drátu a pomocí klíče vypněte.

    První obrázek zde je symbolický, objímky nedodáváme. Je zde vyobrazeno nasunutí konce nap. drátu do napínáku.

    Montáž drátěného plotu Montáž drátěného plotu

  8. Vypnutý napínací drát umístěte do držáků na všech sloupcích mezi prvním a posledním sloupkem.

    Montáž drátěného plotu

  9. Napínák opět vypněte šroubovým klíčem.

    Montáž drátěného plotu

  10. Pletivo na začátku a po vypnutí také na konci připevněte ke sloupku pomocí vázacího drátu. Pletivo vázacím drátem obmotáte odzhora dolů kolem sloupku, drát provlékněte každým okem.
  11. Pletivo z drátěných ok odrololujte přes celou délku plotu a horní a spodní konce ohněte vzhůru a kolem napínacího drátu.

    Montáž drátěného plotu

  12. Aby se plot neprohýbal, upevněte středový napínací drát k okům pletiva pomocí kousku vázacího drátu.

    Montáž drátěného plotu

  13. V případě použití pletiva s již dvěma zapletenými napínacími dráty, připevněte a vypněte nejdříve středový napínací drát a poté pak pletivo odrolujte a připevněte a vypněte horní a dolní napínací drát, vpletený v pletivu.
 

Rozpletení a spojení pletiva

  1. Na dolním a horním okraji pletiva odehněte a rozpleťte spojení dvou sousedních drátů.

    Rozpletení a spojení pletiva

  2. Krouživým pohybem následně vypleťte krajní drát (plochou spirálu).

    Rozpletení a spojení pletiva

  3. Nakonec přiložte k sobě dva konce, které chcete spojit a šroubovým pohybem vpleťte volnou spirálu.

    Rozpletení a spojení pletiva

 

Instalace systémů Plasitor a Promo Brut

Standardní instalace

Standardní instalace Standardní instalace Standardní instalace

  1. Připraví se díry (průměru 15 - 23cm) pro sloupky v linii oplocení ve vzdálenosti 2,5 až 3m od sebe.
  2. Hloubka děr musí sahat do nezamrzající hloubky, doporučuje se 80 cm. Kruhové sloupky příslušné délky jsou upevněny ve správné výši do děr a zafixují se nepříliš řídkým betonem. Před napínáním pletiva na sloupky je třeba nechat beton řádně zatuhnout (min 72 hod.)
  3. Napínací sloupky se vzpěrami, které musí působit proti tahu sítě, jsou instalovány:
    - na začátku plotu
    - v každém rohu
    - při každé změně směru plotu
    - každých 25m rovné délky plotu
    - na konci plotu
  4. Všechny napínací sloupky jsou podepřeny ve 3/4 výšky nad terénem pomocí opěrného sloupku.
  5. Napínací dráty jsou upevněny na koncových sloupcích a do držáků drátu na mezisloupcích nahoře, dole a uprostřed. Napínací drát je napnut pomocí napínáků, které jsou zafixovány na napínací sloupy.
  6. Pletivo může být na horní a spodní napínací drát připevněno rozpletením krajních uzlů a jejich zpětným zauzlením okolo napínacího drátu. Prostřední napínací drát připevníte k pletivu pomocí kousků vázacího drátu.
  7. Konec sítě za posledním sloupem se rozplete (rozpojí) a upevní vázacím drátem.

Instalace pletiva na nerovném terénu

  • Pletivo je pevné, ale zároveň velmi elastické, což umožňuje jeho přizpůsobení terénu a sloupkům ve svislém směru.
  • Po vypnutí sítě lze svislým tahem sítě postupně v úsecích zafixovat ve správné výšce na sloupky i při velmi nerovném terénu a upevnit je vázacím drátem. Tak pokračujeme s fixací i v dalším úseku.

Systémy s podhrabovými deskami

  • Při použití podhrabových desek použijte plastový držák podhrabových desek šedé barvy, výšky 20 cm pro sloupky o průměru 38 nebo 48 mm.
  • Systém instalace je stejný pouze je třeba použít sloupky delší o výšku podhrabových desek. Držáky podhrabových desek navlékněte po fixaci sloupků do betonu horem na sloupek. Pak vložte podhrabové desky a teprve pak fixujte na sloupky pletivo.

Systémy s ochrannými prvky nad sítí (Bavolet)

Systém s ochrannými prvky Systém s ochrannými prvky Systém s ochrannými prvky

  • Bavolety - ochranné části oplocení nahoře se mohou vytvářet několika způsoby:
  1. Sloupek s ohnutým ramenem (rameno vcelku se sloupkem, dlouhé 45 cm pod úhlem 40°) s třemi otvory pro držáky ostnatého drátu a plastickou krytkou.
  2. Samostatné ohnuté rameno s konzolou pro zafixování do kruhového sloupku průměru 48 a 60 mm (délka 45cm pod úhlem 40° se třemi držáky drátu pro zafixování ostnatého drátu). Provedení hliník nebo hliník + RAL6005 - zelená.
  3. Samostatné rovné rameno s konzolou pro zafixování do kruhového sloupku průměru 48 a 60 mm (délka 45 cm se třemi držáky drátu pro zafixování ostnatého drátu). Provedení hliník nebo hliník + RAL 6005 - zelená.
  4. Při zvolení příslušné délky kruhového sloupku vzhledem k výšce pletiva lze pomocí příchytek ostnatého drátu se samořezným šroubem připevnit několik řad ostnatého drátu.
  5. Rameno ve tvaru "Y" (podle průměru sloupků - 48,60 a 70 mm) doplněné řadami ostnatého či žiletkového drátu.
 

Instalace systémů Pantanet a Fortinet

Standardní instalace

Standardní instalace Standardní instalace Standardní instalace

  1. Připraví se díry (průměru 15 - 23cm) pro sloupky v linii oplocení ve vzdálenosti 2,5 až 3 m od sebe. Hloubka děr musí sahat do nezamrzající hloubky, doporučuje se minimálně 50 cm.
  2. Kruhové sloupky příslušné délky jsou upevněny ve správné výši do děr a zafixují se nepříliš řídkým betonem. Před napínáním pletiva na sloupky je třeba nechat beton řádně zatuhnout (min 72 hod.)
  3. Napínací sloupky se vzpěrami, které musí působit proti tahu sítě, jsou instalovány:
    - na začátku plotu
    - v každém rohu
    - při každé změně směru plotu
    - každých 25m rovné délky plotu
    - na konci plotu
  4. Všechny napínací sloupky jsou podepřeny ve 3/4 výšky nad terénem pomocí opěrného sloupku.
  5. Síť se rozvine směrem od počátečního sloupku a počátek sítě se uchytí pomocí spon Bekaclip na manžetu sloupku křižně v každém spoji vodorovného a svislého drátu. Pokud je síť krátká, může být sponami připojena další síť.
  6. Síť se uchytí na druhém konci pomocí napínacího hřebene (malý nebo velký) a navijákem či vratidlem upevněným na pevný předmět (např.na stojící nákl. automobil) se síť dostatečně vypne.
  7. Po vypnutí se síť postupně fixuje ve správné výšce na mezisloupky pomocí spon Bekaclip až k poslednímu sloupku.
  8. Konec sítě za posledním sloupem se odstřihne.
  9. Podle potřeby lze síť ještě místně vypnout pomocí krepování (větším zvlněním) vodorovných drátů kleštěmi.

Standardní instalace Standardní instalace

Instalace sítě na nerovném terénu

Menší terénní vlny

  • Sítě Pantanet jsou pevné, ale zároveň na větších délkách pružné, což umožňuje jejich přizpůsobení terénu a sloupkům ve svislém směru. Po vypnutí sítě pomocí navijáku lze svislým tahem síť zafixovat ve správné výšce na sloupky. Pokud je to nutné, je možno ji pak ještě místně vypnout krepováním kleštěmi.

Instalace v nerovném terénu

Větší terénní vlny a schody

  • Pokud již nelze při větších terénních nerovnostech síť ve svislém směru srovnat je třeba ji v daném úseku, ve kterém ji ještě srovnat lze, ukončit (vypnout,připevnit na poslední sloupek úseku a odstřihnout) a pokračovat s novou části sítě v úseku dalším. Nový kus sítě (počátek) se připevňuje na stejný sloupek jako konec sítě předcházejícího úseku. V případě větších sklonů lze síť dalšího úseku odskočit o potřebnou výšku (v místě sloupku) oproti síti úseku předcházejícího.

Instalace v nerovném terénu

Spojování konců dvou sítí

  • Pro pevnější spojení vytvořte překrytí dvou dvojic vertikálních drátů obou sítí a spojte sponou Casanet nebo Bekaclip (podle typu sítě) křižně přes spoje tak, jak je znázorněno na obrázcích.

Instalace v nerovném terénu Instalace v nerovném terénu Instalace v nerovném terénu

Systémy s podhrabovými deskami

  1. Při použití podhrabových desek použijte plastový držák podhrabových desek.
  2. Systém instalace je stejný, pouze je třeba použít sloupky delší o výšku podhrabových desek.
  3. Držáky podhrabových desek navlékněte po fixaci sloupků do betonu horem na sloupek.
  4. Vložte podhrabové desky a teprve pak fixujte na sloupky síť.

Instalace v nerovném terénu

Systémy s ochrannými prvky nad sítí (Bavolet)

  1. Sloupek s ohnutým ramenem (rameno vcelku se sloupkem, dlouhé 45cm pod úhlem 45°) pro ostnatý drát,který se připevňuje se také sponou Bekaclip.
  2. Samostatné ohnuté rameno s konzolou pro zafixování do sloupku Bekaclip (délka 45cm se třemi držáky drátu pro zafixování ostnatého drátu).
  3. Samostatné rovné rameno s konzolou pro zafixování do sloupku Bekaclip (délka 45cm se třemi držáky drátu pro zafixování ostnatého drátu).
  4. Pokud pro danou síť zvolíme příslušně delší sloupek Bekaclip, můžeme na jeho upevňovací manžetu nad síť připevnit i několik řad ostnatých drátů.

Instalace v nerovném terénu